Letohrádek Sv. Vojtěcha - 3200 m2 s pozemkem 72.064 m2

Počátky | 3 000 m²

ID 01383
Kontakt
58 000 000 Kč
včetně DPH, včetně poplatků, včetně provize, včetně právního servisu

Nabízíme Vám k prodeji jedinečný prvorepublikový hotel s rozlehlými pozemky o velikosti přes 70.000 m2. Na pozemku dále nalezneme tenisový kurt, oboru a vlastní heliport.

Celková plocha nemovitosti včetně východního křídla tvoří 3200 m2. Užitná plocha hlavní budovy, ve které se nachází 13 kompletně vybavených tematických pokojů a apartmá, je 1200m2.

Objekt je ideální k vytvoření vlastního luxusního sídla, nebo nadále provozovat jakožto hotel, který lze, rozšířit o další ubytovací kapacity. Velkou výhodou nemovitosti, je, že není památkově chráněná. Místo je také ideální k pořádaní různých firemních eventu, svateb a dalšího, především díky malebné přírodě a neskutečné zámecké atmosféře.

Hlavní budova hotelu je volně stojící, nepodsklepený objekt se třemi patry. Objekt je tvořen centrální částí a dvěma asymetrickými křídly. Přízemí hlavní budovy zahrnuje noblesní vstupní halu, velký sál, recepci, kuchyň s technickým zázemím a restauraci. V prvním patře nalezneme historické dřevěné schodiště, halu, knihovnu, velký svatební apartmán, salonek a zbylé pokoje, ve druhém NP. se také nacházejí pokoje a apartmány.

Na hlavní budovu dále navazuje samostatné křídlo, které bylo využíváno jako historické muzeum a je složeno ze tří provozních budov. Vedlejší křídlo je průchozí z hlavní budovy. Budova má novou střechu.
Prostorné křídlo, lze rozšířit o další ubytovací kapacity, rozšířit prostory aktuálního wellness například i o bazén. Nebo vytvořit garáže, díky pojezdovým vysoce zátěžovým stropům a možnému průchodu do hlavní budovy.

Celý komplex je vybaven přípojkami vody, kanalizací, telefonními rozvody a elektrickou sítí. Objekt je vytápěn novým automatickým kotlem na uhlí (velmi úsporné řešení vytápění), kuchyň pro restauraci využívá elektřinu a plynové bomby. Na pozemku v areálu je také vystrojený nový vrt do hloubky 58 m. Jedná se o vedlejší rameno pramene svatého Vojtěcha. Vrt je připraven na napojení na vodní řád Letohrádku, dává 10 000 l vody za den, takže celý areál je soběstačný na vlastní vodu. Možno využít k obchodnímu záměru pro větší hotel s restaurací, wellness, koupele atd.

Historie:
Letohrádek sv. Vojtěcha byl původně mlýn postavený kolem roku 1562, tehdy jako tzv. Turkův mlýn. Ten byl v roce 1880 přestaven na sídlo, později na pilu a nakonec i na továrnu na pletené zboží. Během socialismu byl zámeček znárodněn a dědicům původních majitelů byl navrácen až po roce 1990 v restituci. V roce 2008 byl znovu prodán, jakožto naprosto opuštěná stavba. Současný majitel zahájil velmi citlivou rekonstrukci, která trvala až do roku 2014. Od roku 2016 je Letohrádek provozován jako luxusní prvorepublikový hotel. Nemovitost se prodává včetně úchvatného starožitného vybavení, nábytku, obrazů a dalšího…

Sídlo se nachází v obci Počátky, zhruba 25km od Jindřichova Hradce, 130km od Prahy a 120 od Brna.

Pro kompletní informace kontaktujte makléře.

KategorieUbytování
LokalitaPočátky
OkresPelhřimov
Nízkoenergetickýano
Plocha užitná3.000 m²
Plocha podlahová3.200 m²
Plocha pozemku72.064 m²
Počet podlaží3
Stav objektuVelmi dobrý
BudovaSmíšená
Typ domuPatrový
Poloha objektuSamostatný
Umístění objektuKlidná část obce
ZástavbaObchodní a obytná
En. náročnost b.B - Velmi úsporná
Ukazatel ENB1400 kWh/m2 za rok
podle vyhláškyvyhláška 148/2007 Sb

Lokalita

Počátky
Máte zájem o tuto nemovitost?
Kontaktujte makléře